Aktivity v okolí

Sportovní možnosti a atrakce v okolí penzionu

 • Přírodní koupání

  Přírodní koupání

  Přímo v areálu kempu se se nachází dvě uměle vytvořené vodní laguny. Obě mají písčito-travnaté pláže a pozvolný vstup do vody, což je vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi. Hlavní pláž velké laguny s tobogánem je vdálena 50m od penzionu. Část malé laguny je vyhrazený prostor pro milovníky naturismu.

 • Aqualand Moravia

  Ve vzdálenosti 350 m od penzionu se nachází vstup do nejmodernějšího vodního zábavního centra v České republice - Aqualandu Moravia. Pro vodní radovánky je v něm pro Vás připraveno celkem 12 bazénů s celkovou plochou 3000 m2v. Některé vnitřní a venkovní bazény jsou naplněny přírodní termální vodou, která se tvoří v hloubce 1450 metrů pod terénem. Kvalita minerální vody je natolik vysoká, že byl vrt Mušov MU 3G prohlášen za přírodní léčivý zdroj. 

  V areálu na Vás čeká 20 různých tobogánů a skluzavek.  V létě máte možnost vyzkoušet raritu mezi vodními atrakcemi, a to nejen v České republice, ale celé Evropě - Abyss a Boomerango. Ti nejmenší se mohou vyřádit v dětských bazénech, pokořit šplhací sítě, nebo se vydovádět na skákadlech, či v dětském koutku.

  Ve wellness části AQM na Vás čeká 24 saun a procedur, kde se můžete zrelaxovat, dopřát si odpočinek v římských lázních. Čeká zde na Vás bohatý saunový svět, který kromě finské sauny nabízí také tepidarium, infrakabinu, biosaunu, caldarium a mnoho dalších. Můžete si dopřát masáž či zábal těla, balneo koupel v sirné vodě s blahodárným účinkem anebo se zúčastnit saunového ceremoniálu…

  Minerální voda, kterou obsahuje velká část bazénů a koupelových van je vzácná pro své komplexní účinky na zdraví člověka. Výjimečná je nejen obsahem oxidu uhličitého, sulfanu, síranů, či hydrosulfidu, ale také zvýšeným obsahem fluoridů, jodidů, kyseliny křemičité či aniontů Cl- a kationtů Na+. Díky unikátnímu složení tak pozitivně působí na:  Prokrvení kůže a podkoží, pohybový aparát, imunitu, stavbu kostí, metabolismus funkce autonomního nervstva, kožní onemocnění, chronické kvasinkové a plísňové choroby.

  zobrazit více

 • Vyhlídkové plavby lodí po mušovské nádrži

  Z přístaviště ATC Merkur, 150m od penzionu, můžete s lodí Věstonická Venuše podniknout plavbu po Mušovské přehradní nádrži. Přímo z paluby lodě můžete pozorovat nádhernou krajinu rozprostírající se pod bělostnými hřebeny Pavlovských vápencových vrchů. Případně si můžete dopřát večerní romantickou plavbu se sklenkou dobrého vína.

  zobrazit více

 • Windsurfing

  Chcete zkusit windsurfingu, kiteboarding?

  Školu a půjčovna najdete 150m od penzionu.

  zobrazit více

 • Wake Merkur

  Vlek na vodní lyžování 450m od penzionu 

  Wake park Merkur. Jedno z nejmodernějších sportoviště pro vodní board sporty v České republice. Wakeboarding je vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce všech věkových kategorií. Je možno si vyzkoušet vodní lyže, wakeboard, kneeboard nebo wakeskate. K dispozici jsou 2 malé a jeden velký vodní vlek. Pokud s vodním lyžováním nemáte zkušenosti, jsou Vám k dispozici zkušení instruktoři, kompletní vybavení najdete v půjčovně.

  zobrazit více

 • Paintballové hřiště

  Zahrajte si paintball na originálním paintballovém hřišti 500m od Penzionu. Kompletní vybavení včetně oděvu se zapůjčuje ZDARMA, jedinné, co platíte jsou kuličky. Hrát mohou nejen dospělí, ale i děti (cca od 7 let v doprovodu odpovědné osoby).

 • Beach volejbal

  Tři hřiště na plážový volejbal, jeden betonový kurt na nohejbal či tenis, 50m od penzionu.

  Půjčovna míčů, sítí.

 • Minigolf

  Hřiště na minigolf s 18 drahami najdete 100m od penzionu.

 • Půjčovna člunů s elektrickým pohonem a šlapadel

  Brázdit vodní hladinu Mušovské nádrže na můžete na lodičkách šlapadlech či člunech s elektrickým motorem z půjčovny, která se nachází 100m od penzionu.

 • Půjčovna šlapadel

  Projet se můžete i po velké laguně šlapadlem s plošinou na opalování nebo se skluzavkou pro děti z půjčovny U Mušketýra, vzdálené 750m od penzionu.

 • Turistika

  Málokterá přírodní oblast nabízí tolik možností k aktivnímu pobytu v přírodě jako Mikulov a jeho okolí. Reliéf krajiny je utvářen Mikulovskou pahorkatinou s vápencovým hřebenem Pavlovských vrchů a zalesněným Milovickým lesem.  Především skalnaté Pavlovské vrchy přitahují pozornost návštěvníků různorodými formami krasových jevů a rozmanitostí rostlin a živočichů. Na jižním okraji Mikulova se táhne široké údolí potoka Včelínku, který je největším pravostranným přítokem řeky Dyje. Atraktivní je i propojení na krajinu Lednicko-valtického areálu a na rakouskou část Pavlovských vrchů.  Přírodní a krajinnou hodnotu Mikulovska zvyšuje místní klima, které se vyznačuje mírnější zimou a nejvyšším počtem slunečných dnů v roce z České republiky.

  Přírodou a památkami Vás na Mikulovsku provede hned několik naučných stezek: Vinařské naučné stezky, Naučná stezka židovskou čtvrtí, Naučná stezka Děvín a Naučná stezka Turold.

 • Cykloturistika - síť cyklostezek

  Cyklistické trasy Jihomoravský region se vyznačuje jako místo, které je ideální pro milovníky cyklistického sportu. Celé území je protkáno bohatou sítí cyklostezek, ať už evropského nebo místního rozsahu. Také obec Pasohlávky je vyhledávanou destinací mezi cyklisty. Vede tudy hned několik cyklistických tras.      

  Okolo ATC Merkur Pasohlávky, Cyklostezka Brno – Vídeň, Eurovelo 9, Jantarová stezka, Greenway Krakow - Vídeň (cyklotrasa 5),  Liechtensteinské stezky, Moravská vinařská stezka - Mikulovská.

 • Rybaření

  Okolní nádrže jsou rájem pro rybáře. Její mělké vody se velmi rychle prohřívají a zajišťují mnoho potravy pro své šupinaté obyvatele. Není divu, že sem za kapitálními úlovky míří vyznavači rybářského sportu.

PENZION U RAKA
ATC Merkur, Náměstíčko, ev.č. 115
691 22  Pasohlávky

okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
48.9005908N, 16.5748339E

info@ubytovaniuraka.cz
+420 777 183 939